Tillbaka till startsidan
Startande spelare:   186     Fördelning män/kvinnor:   90%/10%
Totalt antal starter: 281 Antal spelade starter: 281
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Anmälda spelare för Go For Strike 2013

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Go For Strike 2013:

  Namn Klubb Start
1. Adam Andersson Team Pergamon BC Söndagen den 9 februari 14:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
2. Alexandros Mavrikakis Sigma BK Tisdagen den 31 december 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
      Torsdagen den 13 februari 20:00
3. Anders Adriansson Uppsala BC 90 Torsdagen den 19 december 19:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
4. Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 11 januari 11:00
 
5. Anders Norrvik Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
 
6. Anders Öhman Sundbybergs IK Söndagen den 22 december 11:00
 
7. Andreas Godén Östersunds BK Lördagen den 15 februari 13:00
 
8. Anna Westerberg Sundbybergs IK Tisdagen den 31 december 11:00
 
9. Annelie Kanold Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Måndagen den 30 december 19:00
      Torsdagen den 13 februari 17:20
10. Annika Kilander Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Lördagen den 8 februari 12:00
11. Anton Lalli Stureby BK Torsdagen den 19 december 19:00
 
12. Arnold Mellgren BK Stötarna (n) Söndagen den 29 december 11:00
      Fredagen den 3 januari 11:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
13. Bengt Nilsson BK Kross Torsdagen den 9 januari 19:00
 
14. Benny Rapp BajenFans BF Torsdagen den 9 januari 19:00
 
15. Bert Andersson BK Runan Söndagen den 29 december 11:00
 
16. Björn Ejderling Hammarby IF BF Fredagen den 3 januari 11:00
      Fredagen den 14 februari 11:00
17. Björn Lindqvist BK Jösse Lördagen den 4 januari 11:00
 
18. Björn Wedin BK Flash Lördagen den 4 januari 11:00
 
19. Charlotta Lundin Sundbybergs IK Tisdagen den 31 december 11:00
      Torsdagen den 6 februari 19:30
20. Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK Fredagen den 14 februari 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
      Final 17:00
21. Christer Eklund BK Amiki Fredagen den 14 februari 11:00
 
22. Christer Kallin BK Kross Torsdagen den 13 februari 20:00
 
23. Christer Lindblad Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
 
24. Christer Plahn Bålsta BC Fredagen den 3 januari 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
25. Christian Grane Vendelsö BK Torsdagen den 9 januari 19:00
 
26. Christian Keto Allmänna BK Söndagen den 9 februari 17:00
      Torsdagen den 13 februari 20:00
27. Christian Thillmar BK Örnen Lördagen den 15 februari 10:00
 
28. Christopher Eklund Stureby BK Söndagen den 22 december 11:00
      Fredagen den 14 februari 11:00
29. Christopher Holmberg BC Fyrklöver Fredagen den 14 februari 14:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
30. Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Fredagen den 14 februari 11:00
 
31. Claes Wagelin Gauffin NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 6 februari 19:30
      Torsdagen den 13 februari 20:00
32. Cornell Gassner Hammarby IF BF Söndagen den 22 december 11:00
      Söndagen den 29 december 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
33. Cristopher Nybom AIK Söndagen den 22 december 11:00
      Tisdagen den 31 december 11:00
      Söndagen den 9 februari 14:00
34. Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 22 december 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
      Torsdagen den 13 februari 17:20
35. Dan Ahlquist BK Trol Fredagen den 14 februari 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
36. Dan Ulfsson Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 30 december 19:00
      Söndagen den 9 februari 14:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
37. Daniel De Frutos Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
 
38. Daniel Gustafsson Sundbybergs IK Lördagen den 11 januari 11:00
      Torsdagen den 13 februari 20:00
      Kvartsfinal 1 11:00
39. Daniel Strömberg Sundbybergs IK Lördagen den 8 februari 12:00
      Kvartsfinal 1 11:00
40. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK Lördagen den 15 februari 10:00
 
41. Dennis Eklund Stureby BK Söndagen den 22 december 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
42. Emelie Englund AIK Onsdagen den 29 januari 10:00
 
43. Erik Andersin Stureby BK Torsdagen den 13 februari 20:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
44. Eva Andersson BK Wictoria (n) Söndagen den 29 december 11:00
 
45. Eva Tholf B-K Eva Söndagen den 26 januari 12:00
 
46. Fanny Lindahl BajenFans BF Lördagen den 15 februari 10:00
 
47. Felix Cederlund SK Nova Söndagen den 29 december 11:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
      Final 17:00
48. Filip Poikela BK Stallis Fredagen den 14 februari 11:00
      Fredagen den 14 februari 14:00
49. Filip Thelander Sundbybergs IK Lördagen den 28 december 11:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
50. Fredrik Nyström Stureby BK Söndagen den 9 februari 14:00
 
51. Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 4 januari 11:00
      Söndagen den 9 februari 14:00
      Kvartsfinal 1 11:00
52. Göran Brusewitz SK Nova Söndagen den 29 december 11:00
 
53. Hans Lönnerstam AIK Torsdagen den 9 januari 19:00
 
54. Hans Modh BK Raa Torsdagen den 9 januari 19:00
      Söndagen den 26 januari 12:00
55. Hans Sjöberg SK Nova Söndagen den 29 december 11:00
 
56. Harri Makkonen Täby BwK Söndagen den 29 december 11:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
57. Helen Thelander Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Lördagen den 8 februari 12:00
58. Helena Ericson Hammarby IF BF Söndagen den 9 februari 17:00
 
59. Håkan Fasth Team Clan BK Lördagen den 4 januari 11:00
 
60. Ingvar Sjögren BK Ax Fredagen den 3 januari 11:00
      Lördagen den 4 januari 11:00
61. Jan Blom Tyresö BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Lördagen den 28 december 11:00
      Kvartsfinal 1 11:00
62. Jan Englin Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
 
63. Jan Hoflin SK Nova Fredagen den 17 januari 14:00
      Fredagen den 24 januari 14:00
64. Jerry Gustafsson Vendelsö BK Måndagen den 30 december 19:00
 
65. Jesper Gren Bålsta BC Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 28 december 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
66. Jesper Hagberg BK Brio Onsdagen den 29 januari 10:00
 
67. Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 11 januari 11:00
 
68. Joachim Christensen Åkeshovs BK Fredagen den 14 februari 11:00
 
69. Joakim Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 11 januari 11:00
 
70. Joakim Folke BK Kross Tisdagen den 31 december 11:00
 
71. Joakim Stolpe Uppsala BC 90 Torsdagen den 19 december 19:00
      Kvartsfinal 2 13:30
72. Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC Lördagen den 8 februari 12:00
 
73. Johan Ekström BK Kaskad Onsdagen den 29 januari 10:00
 
74. Johan Larsson Sollentuna BwK Lördagen den 4 januari 11:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
75. Johan Wallenbert Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Söndagen den 26 januari 12:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
76. Johan Österholm Stureby BK Lördagen den 4 januari 11:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
77. Jonas Emretzon BajenFans BF Torsdagen den 9 januari 19:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
78. Jonas Holmgren BK Stötarna (n) Tisdagen den 31 december 11:00
 
79. Jonathan Hallberg Team Clan BK Torsdagen den 13 februari 20:00
 
80. Jouko Törnudd BwK Ankaret Lördagen den 21 december 11:00
      Fredagen den 3 januari 11:00
81. Juha Kanerva BK Kross Tisdagen den 31 december 11:00
 
82. Jörgen Eriksson Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
 
83. Jörgen Greverius BK Kross Söndagen den 15 december 11:00
      Lördagen den 4 januari 11:00
      Lördagen den 8 februari 12:00
84. Kent Wenström Bålsta BC Lördagen den 21 december 11:00
      Söndagen den 29 december 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
85. Kim Jonasson Stureby BK Lördagen den 8 februari 12:00
      Söndagen den 9 februari 14:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
86. Kim Lingvall Nybro IF Lördagen den 28 december 11:00
 
87. Kim Wikman BK Ax Lördagen den 15 februari 10:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
88. Kjell Isaksson BK Ax Lördagen den 21 december 11:00
      Tisdagen den 31 december 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
      Kvartsfinal 1 11:00
89. Klas Wase Bokaj 76 Söndagen den 15 december 11:00
      Tisdagen den 31 december 11:00
90. Kurt Andersson BK Runan Söndagen den 29 december 11:00
 
91. Lars Englund Stureby BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Kvartsfinal 2 13:30
92. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 9 januari 19:00
      Lördagen den 11 januari 11:00
93. Lars Jidler BK Wictoria (n) Söndagen den 15 december 11:00
 
94. Leif Mörkfors Domnarvets BS Fredagen den 14 februari 11:00
 
95. Leif Olsson BK Amiki Fredagen den 14 februari 11:00
 
96. Leif Sjöberg Hammarby IF BF Torsdagen den 9 januari 19:00
      Torsdagen den 13 februari 20:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
97. Lennart Lindgren IKW/Köping BK Söndagen den 9 februari 14:00
 
98. Leo Greverius BK Mjölby Bowling Söndagen den 15 december 11:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
99. Lina Elfström Sundbybergs IK Söndagen den 26 januari 12:00
 
100. Linn Alerius Hammarby IF BF Onsdagen den 29 januari 10:00
 
101. Linus Vedin Team Clan BK Lördagen den 4 januari 11:00
 
102. Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC Söndagen den 15 december 11:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 1 11:00
103. Magnus Lütz BK Runan Fredagen den 3 januari 11:00
 
104. Malin Gref Sundbybergs IK Lördagen den 8 februari 12:00
      Kvartsfinal 2 13:30
105. Marcus Billskär Hammarby IF BF Söndagen den 22 december 11:00
 
106. Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Tisdagen den 31 december 11:00
 
107. Marcus Tidbeck Stureby BK Söndagen den 9 februari 14:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
108. Mark Westphal BajenFans BF Torsdagen den 23 januari 19:30
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
109. Martin Wallin BK Runan Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 4 januari 11:00
110. Mats Hestad Bokaj 76 Lördagen den 28 december 11:00
 
111. Max Ornered Stureby BK Söndagen den 9 februari 14:00
 
112. Michael Haenflein Sigma BK Lördagen den 28 december 11:00
 
113. Michael Lindblad Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
 
114. Michael Melin AIK Fredagen den 3 januari 11:00
      Torsdagen den 13 februari 20:00
      Fredagen den 14 februari 14:00
115. Mikael Boström Sigma BK Lördagen den 8 februari 12:00
 
116. Mikael Gibbemark Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Lördagen den 8 februari 12:00
117. Mikael Kanold Sundbybergs IK Tisdagen den 31 december 11:00
      Fredagen den 24 januari 14:00
      Torsdagen den 6 februari 19:30
      Kvartsfinal 1 11:00
118. Mikael Karlsson BK Kross Torsdagen den 9 januari 19:00
 
119. Mikail Andersson Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 26 januari 12:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
120. Nadia Rydén Sundbybergs IK Torsdagen den 23 januari 19:30
 
121. Nathalie Asklund AIK Tisdagen den 31 december 11:00
 
122. Nicklas Odbert BK Glam Torsdagen den 13 februari 20:00
      Fredagen den 14 februari 11:00
123. Nicklas Qvarnström Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 11 januari 11:00
124. Niklas Linderholm IFK Borås Fredagen den 3 januari 11:00
 
125. Olle Eriksson AIK Lördagen den 28 december 11:00
      Måndagen den 30 december 19:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 1 11:00
126. Patrick Bohm Team Baltzar BC Söndagen den 9 februari 14:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
127. Patrick Gustafsson Åkeshovs BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Söndagen den 26 januari 12:00
128. Patrik Skoglund BC 24 Carat Lördagen den 15 februari 13:00
 
129. Pelle Lundberg SK Nova Söndagen den 29 december 11:00
 
130. Per Pettersson Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 11 januari 11:00
131. Per Zetterberg SK Nova Torsdagen den 6 februari 19:30
 
132. Per-Erik Freij Fredrikshof IF BK Tisdagen den 31 december 11:00
      Fredagen den 3 januari 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
133. Pernilla Arvidsson Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
 
134. Pertti Lehto Team Enköping BK Fredagen den 14 februari 11:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
      Kvartsfinal 1 11:00
135. Peter Lindberg Uppsala BC 90 Torsdagen den 19 december 19:00
 
136. Peter Sandberg BK Norden Lördagen den 15 februari 10:00
 
137. Peter Wihlborg AIK Fredagen den 3 januari 11:00
      Fredagen den 14 februari 11:00
138. Petri Hooli Team Baltzar BC Torsdagen den 6 februari 19:30
 
139. Petter Bühlmann BK Kross Tisdagen den 31 december 11:00
 
140. Rasmus Sjöberg Domnarvets BS Lördagen den 15 februari 10:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
141. Raymond Forsberg AIK Torsdagen den 13 februari 20:00
 
142. Rickard Thelander Sundbybergs IK Lördagen den 15 februari 10:00
 
143. Ricky Rundberg SK Nova Torsdagen den 6 februari 19:30
 
144. Robert Andersson AIK Torsdagen den 13 februari 20:00
      Lördagen den 15 februari 13:00
145. Robert Andersson Team Pergamon BC Tisdagen den 31 december 11:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
146. Robert Myrén BK Ax Måndagen den 30 december 19:00
      Kvartsfinal 1 11:00
147. Roger Johansson BK Kross Torsdagen den 6 februari 19:30
 
148. Sebastian Graveleij Sundbybergs IK Söndagen den 15 december 11:00
      Tisdagen den 31 december 11:00
      Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 1 11:00
149. Simo Saareks BK Raa Torsdagen den 19 december 19:00
 
150. Sonja Carlsson-Östlund BK Wictoria (n) Fredagen den 3 januari 11:00
 
151. Stefan Blomquist DN-Expressens IF Fredagen den 3 januari 11:00
      Kvartsfinal 1 11:00
152. Stefan Bonell BwK Ankaret Fredagen den 14 februari 11:00
 
153. Stefan Ekelund Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 11 januari 11:00
154. Stefan Löfström Vendelsö BK Torsdagen den 13 februari 20:00
 
155. Stefan Yngström Team Enköping BK Onsdagen den 29 januari 10:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
156. Szczepan Drapsa Pin Club Söndagen den 29 december 11:00
      Torsdagen den 9 januari 19:00
157. Sören Andersson Östersunds BK Lördagen den 15 februari 13:00
 
158. Sören Rådsäter Östersunds BK Lördagen den 15 februari 13:00
 
159. Tero Saareks BK Raa Torsdagen den 19 december 19:00
 
160. Thomas Holmberg BK Kaskad Fredagen den 14 februari 14:00
      Lördagen den 15 februari 10:00
161. Thomas Wallgren Fredrikshof IF BK Söndagen den 9 februari 17:00
 
162. Thomas Åhlén Turebergs BwK Lördagen den 8 februari 12:00
 
163. Tim Sundström BK Stallis Fredagen den 17 januari 14:00
      Söndagen den 9 februari 14:00
164. Timmy Andreasson Sundbybergs IK Lördagen den 15 februari 13:00
 
165. Tobias Ahlberg Sundbybergs IK Lördagen den 8 februari 12:00
 
166. Tobias Hallberg Hammarby IF BF Torsdagen den 13 februari 20:00
 
167. Tobias Karlsson BK Ax Torsdagen den 9 januari 19:00
      Kvartsfinal 2 13:30
168. Tomas Andersson Jönköpings BS/Boys Lördagen den 8 februari 12:00
 
169. Tomas Johansson BK Trol Torsdagen den 6 februari 19:30
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
      Final 17:00
170. Tomas Karlsson Västerås SK BK Fredagen den 14 februari 11:00
 
171. Tomas Lind BK Runan Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 28 december 11:00
      Kvartsfinal 1 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
172. Tomas Thelander Bokaj 76 Lördagen den 21 december 11:00
      Lördagen den 11 januari 11:00
      Lördagen den 8 februari 12:00
173. Tomas Wikberg BK Ene Lördagen den 11 januari 11:00
 
174. Tomas Öberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 9 februari 17:00
 
175. Tommy Bäck Bers BC Torsdagen den 13 februari 17:20
 
176. Tommy Jern AIK Fredagen den 3 januari 11:00
 
177. Tommy Jonasson Östersunds BK Lördagen den 15 februari 10:00
 
178. Tommy Lundh Team Baltzar BC Söndagen den 9 februari 14:00
      Söndagen den 9 februari 17:00
179. Tommy Wall BC 24 Carat Lördagen den 15 februari 10:00
 
180. Tommy Wendel Stureby BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Lördagen den 21 december 11:00
      Söndagen den 22 december 11:00
      Kvartsfinal 2 13:30
      Semifinal 16:00
      Final 17:00
181. Tony Lindqvist Bokaj 76 Lördagen den 28 december 11:00
 
182. Ulf Lönngren BK Ax Söndagen den 22 december 11:00
 
183. Vania Panes Lundmark Umeå IK BF Söndagen den 15 december 11:00
 
184. Veijo Seppänen Team Södertälje BK Måndagen den 30 december 19:00
 
185. Vesa Rontti BK Glam Torsdagen den 6 februari 19:30
      Kvartsfinal 2 13:30
186. Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 15 december 11:00
      Fredagen den 3 januari 11:00
 
 

Bookmark and Share

Sponsorer & Partners: